(+386) 02 630 0019 (+386) 02 630 0026, mobi. 040 483 002, "Majhni, a dovolj veliki za doseganje tistega, kar si želimo in zmoremo."

Dejavnosti, krožki, tekmovanja

DEJAVNOSTI V VRTCU

VSE DEJAVNOSTI IN DOGODKI SE IZVEDEJO POGOJNO, ČE BODO EPIDEMIOLOŠKE RAZMERE TO DOPUŠČALE.

Dejavnosti Čas Nosilec dejavnosti
Praznovanje rojstnih dni zadnji teden v mesecu Vzgojiteljice in pomočnice
Humanitarne akcije od oktobra do maja Nana Ladinek
Prireditve ob tednu otroka 5.–9. 10. 2020 (Odgovor je pogovor) Barbara Obrulj Jeseničnik, Natalija Kraner, Goran Poglajen
Simbioz@ giba glede na epidemiološko situacijo Nana Ladinek
Mesec požarne varnosti oktober Anja Vranc
Darilni bazar 3. 12. 2020 Vzgojiteljice in pomočnice
Čarobna noč 22. 1. 2021 Sara Kraner

Ogled lutkovne predstave

»Zlatolaska in trije medvedi«, 2. starostno obdobje (financiranje starši)

24. 3. 2021 Klavdija Gričnik
Pustovanje 16. 2. 2021 Vzgojiteljice in pomočnice
Dan odprtih vrat  april Vzgojiteljice in pomočnice
Zaključni izlet maj, junij Vzgojiteljice in pomočnice
Zaključna druženja junij Vzgojiteljice in pomočnice
Mini valeta 17. 6. 2021 Sara Kraner
Društvo Zavetje – obiski otrok vse leto Anja Vranc


RAZPORED OBISKOV VRTČEVSKIH SKUPIN V PRIREDITVENEM CENTRU – DRUŠTVO ZAVETJE

... v nastajanju 🙂

Druženje predšolskih otrok s starejšimi razumemo kot nekaj plemenitega, saj gre za ustvarjanje sožitja med generacijami, druženje, vključevanje sodelovanje in kar je najpomembnejše, želimo jih razveseliti s tem, kar jim otroci lahko dajo: nežne igrive pesmice, deklamacije, ples, pogovor, stisk roke, skratka sebe.

Namen našega druženja in vključevanja otrok s starejšimi  je predvsem v povezovanju, spodbujanju in spoštovanju med generacijami. In kaj je lepšega, kot da otroku že v najzgodnejšemu obdobju privzgojimo občutek za sočloveka, dobro delo in prijaznost.

Druženje planiramo en krat mesečno, in v zadnjem tednu meseca. Zelo si želimo ponoviti druženje, ko so nas, v vrtcu, obiskali starostniki in z nami malce pokramljali.

 

KROŽKI

Krožki Čas Nosilec, koordinator

Pevski zbor

(Škrati, Sončki)

ponedeljek, 7.30–8.15 Sara Kraner

Planinci

(otroci od tretjega leta dalje)

sobote, po dogovoru Barbara Obrulj Jeseničnik

TEKMOVANJA

Tekmovanja Čas Koordinator
Palček Bralček –Škrati, Sončki od oktobra do maja vzgojiteljica Škratov (Klavdija Gričnik)
Cici vesela šola, predšolski otroci od oktobra do maja pomočnica vzgojiteljice Sončkov (Urška Mar)
Mali sonček, od drugega leta dalje od oktobra do maja Nataša Brezovnik

PALČEK BRALČEK

Palček Bralček je predšolska bralna značka in je namenjena otrokom II. starostnega obdobja. Otrok doma skupaj s starši večkrat prebere knjigo, jo s svojimi besedami obnovi ter jo v skupini predstavi pred drugimi otroki. Če ne želi, lahko pripoveduje v kotičku samo vzgojiteljici. Pripoveduje tri pravljice in se nauči dve pesmici.

CILJI:

 • Otrok razvija predbralne in predpisalne sposobnosti in spretnosti.
 • Otrok spoznava besedo, knjigo kot vir informacij.
 • Otrok ob knjigi doživlja ugodje, veselje, zabavo, povezuje estetsko in fizično ugodje ter pridobiva pozitiven odnos do literature.
 • Otrok se uči samostojno pripovedovati.

Branje knjig otrokom ustvarja toplino in krepi čustvene vezi v družini. Otrok skupaj s starši  ob knjigah doživlja čar branja. Otroci, ki jim starši v predšolskem obdobju berejo, imajo postavljen močnejši temelj za uspešno branje in učenje v kasnejših obdobjih.

 

CICI VESELA ŠOLA

 Cici Vesela šola otroke skozi vso leto  seznanja z zanimivimi temami. Tako jim širi znanje na področju kulturne in estetske vzgoje, socialnega učenja, družbe, naravoslovja, tehnike … V mesecu aprilu otroci preverijo svoje znanje na Ciciveselošolskem dnevu, na katerem rešujejo zabavne vprašalnike, pri tem si med seboj pomagajo. Za zaslužen trud vsi osvojijo priznanje Modrega medvedka.

MALI SONČEK

Gibalno-športni program MALI SONČEK  je namenjen otrokom od 2. do 6. leta in ga izvajajo vse strokovne delavke vrtca. Pri projektu sodelujejo tudi starši. Otroci za vsako opravljeno dejavnost v knjižico prilepijo nalepko sončka, za opravljeno stopnjo programa dobijo priznanje, predšolski otroci pa prejmejo medaljo.

 • Modri mali sonček – za otroke od 2. do 3. leta;
 • Zeleni mali sonček – za otroke od 3. do 4. leta;
 • Oranžni mali sonček – za otroke od 4. do 5. leta;
 • Rumeni mali sonček – za otroke od 5. do 6. leta.

Namen programa:

 • Obogatiti program gibalno/športnih dejavnosti v vrtcu z raznovrstnimi dejavnostmi, ki vključujejo sodobne športne pripomočke.
 • Spodbuditi starše k aktivnemu sodelovanju pri izpeljavi programa.
 • Spodbuditi starše in otroke k aktivnemu preživljanju prostega časa.
 • Pri otrocih spodbuditi željo, navado in potrebo po športnem udejstvovanju v vseh starostnih obdobjih.

Z gibanjem otrok zaznava in odkriva svoje telo, preizkuša kaj telo zmore, doživlja veselje in ponos ob razvijajočih se sposobnostih in spretnostih ter gradi zaupanje vase. Gibanje daje otroku občutek ugodja, varnosti, veselja, dobrega počutja.

V našem vrtcu se zavedamo pomena gibanja v prvih letih otrokovega življenja, ki poteka od naravnih in preprostih oblik gibanja do sestavljenih in zahtevnejših športnih dejavnosti, ki spodbujajo razvijanje gibalnih sposobnosti. Športne dejavnosti so igrive, privlačne in realno dosegljive. Gradivo je posredovano na spletni strani: http://www.sportmladih.net/programi_som/mali_soncek.